Kategorie: Wszystkie | Ciekawostki | Porady | Pozostałe | Wiadomości | Wiedza
RSS
środa, 12 listopada 2008

Po pięciu miesiącach lądownik Feniks zakończył misję na Marsie – informuje NASA. Od kilku dni nie daje znaku życia. Warunki panujące na północy planety okazały się zbyt ciężkie dla sondy. Misja trwała i tak dłużej niż przewidywano. Bez wątpienia zakończyła się sukcesem. Feniks badał lód, odkrył w glebie odżywcze minerały – sód, magnez oraz potas oraz toksyczne nadchlorany. Lądownik kosztował niecałe pół miliarda dolarów, a na czerwonej planecie przebywał od końca maja tego roku.

Źródło: wyborcza.pl

15:09, poszukiwacz-wiedzy , Ciekawostki
Link Komentarze (1) »
środa, 08 października 2008

Płatne staże w renomowanych firmach czekają dla najlepszych bloggerów portalu społecznościowego Expertia.pl Właśnie wystartowała pierwsza edycja konkursu „Z blogosfery do kariery”

Redakcja Expertii wpadła na świetny pomysł, aby promowa polską blogosferę. Zwykle pisanie bloga kojarzone jest z prowadzeniem internetowego pamiętnika. Potencjał blogów jest jednak znacznie większy i warto to pokazać. Dzięki przedsięwzięciu młodego portalu zaistnienie w blogosferze poprzez dzielenie się swoją wiedzą i pasją zaowocować może zdobyciem płatnego stażu w jednej z renomowanych firm.

Gdybym sam jeszcze był studentem zapewne spróbowałbym swoich sił w konkursie. Dobrze pamiętam, gdy w trakcie studiów rozglądałem się za ciekawymi praktykami i stażami. Nie było łatwo. O ile z praktykami nie było tak źle i znaleźć można było jakąś ofertę, o tyle gdy szukałem płatnych staży, (zwłaszcza pod koniec piątego roku, wówczas mniejsza ilość zajęć ku temu sprzyjała) sytuacja nie przedstawiała się zbyt kolorowo… przypuszczam, że dziś jest podobnie. Nie zagłębiając się w własne doświadczenia, jestem przekonany, że wielu spośród studentów i absolwentów różnych kierunków i uczelni, ma coś do powiedzenia i chciałoby się podzielić własną wiedzą, doświadczeniami i zainteresowaniami, a przy okazji rozpocząć swoją karierę.


Prowadźcie blogi i pokażcie się pracodawcy:)

Kibicuję tej inicjatywie

14:58, poszukiwacz-wiedzy , Wiadomości
Link Komentarze (2) »
wtorek, 23 września 2008

W ciągu ostatnich dwudziestu lat podwoiło się tempo wzrostu poziomy wody w Morzu Bałtyckim.

Na przestrzeni ostatnich stu lat poziom podniósł się o 15 cm. Średni wzrost w ostatnich dwóch dekadach wynosił 3 mm rocznie.

Sytuacja taka obserwowana jest na całym świecie. Nad Bałtykiem obserwacje prowadzi grupa naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Przyczyny zjawiska upatruje się w zwiększonym dopływie wód słodkich do morza, między innymi za sprawą topniejących lodowców.


Źródło: Nauka w Polsce.

13:50, poszukiwacz-wiedzy , Ciekawostki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 września 2008
"Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce..."

14:48, poszukiwacz-wiedzy , Wiedza
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 września 2008

 

Kanadyjscy naukowcy opracowali lek na cukrzycę, który ułatwi życie chorym.

Zamiast dwa razy dziennie specyfik będzie można zażywać raz w tygodniu. Mowa tu o środku nazywanym eksenatyd, który działa na dwa hormony wydzielane przez trzustkę – insulinę i glukagon. Produkcja pierwszego hormonu po podaniu leku jest większa, a drugiego mniejsza. Sprawia to, że poziom glukozy we krwi utrzymuje się na bezpiecznym poziomie.

W eksperymencie Kanadyjczyków wzięło udział 259 chorych na cukrzycę 2 typu. Wyniki badań pokazały, że testowany środek działał dłużej oraz powodował mniej skutków ubocznych. Takie rezultaty są bardzo obiecujące, aczkolwiek zanim lek trafi na rynek miną pewnie lata.

Żródło: wyborcza.pl

14:24, poszukiwacz-wiedzy , Ciekawostki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 września 2008

Takie rewelacje prezentuje rosyjski uczony Eduard Drobiszewski. Powodem katastrofy może być wybuch pokrywy lodowej okalającej księżyc Jowisza, Kalisto, na skutek odwrócenia pola magnetycznego. Powstałe w ten sposób ogromne odłamki lodu polecieć mogą w kierunku naszej planety.

Naukowiec argumentując swoją teorię, przywołuje powstanie lodowych pierścieni wokół Saturna, na skutek wybuchu pokrywy księżyca Tytana. Jego zdaniem zagrożenie jest duże ponieważ Kalisto znajduje się znacznie bliżej naszej planety niż księżyc Saturna. Uderzenie lodowych odłamków przyrównuje do siły wybuchu kilkudziesięciu głowic jądrowych.

Źródło: Dziennik.pl 

15:03, poszukiwacz-wiedzy , Ciekawostki
Link Komentarze (1) »
czwartek, 21 sierpnia 2008
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o prawdziwości tych słów. O korzyściach płynących z biznesowego networkingu wiedzą przedsiębiorcy tworzący BNI Silesia. Wszystkie grupy BNI w Polsce jak i na świecie są grupami wsparcia biznesowego. Pierwsza grupa powstała w 1985 roku jako biznesowa i profesjonalna organizacja referencyjna. Podstawową zasadą działalności jest zasada wzajemności. W klubie, w danym czasie może być tylko jeden reprezentant z danej branży.

Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy grupy prezentują swoje firmy i potrzeby pozostałym członkom, każdy ma na to 60 sekund, podczas których stara się przekazać najważniejsze informacje. To dzięki nim pozostali uczestnicy mogą wesprzeć prezentowaną firmę, sami, bądź też w przyszłości poprzez rekomendacje. Drugim ważnym elementem spotkań jest czas rozdawania wizytówek. Przedsiębiorca, członek BNI, idąc na spotkanie biznesowe ze swoim klientem, czy to na prywatne spotkanie ze znajomym, w razie rozpoznania potrzeb, które mógłby zrealizować jeden z członków klubu, poleci go rozmówcy. Właśnie taki system referencji i rekomendacji przynosi realne korzyści członkom BNI.

Oprócz sieci kontaktów jaką oferują grupy wsparcia biznesowego, przedsiębiorców przyciąga do BNI możliwość rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności interpersonalnych podczas szkoleń i warsztatów. Najważniejsza jednak jest pomoc w zwiększeniu swojej widoczności na rynku.
 
Co trzebazrobić aby zostać członkiem BNI

 

14:24, poszukiwacz-wiedzy , Porady
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 18 sierpnia 2008

Kwiat popularnie zwany mleczem, może sprawdzić się jako surowiec do produkcji opon.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Ohio i Ohio BioProducts Innovation Center (OBIC) badają właściwości białego soku mlecznego, który zawiera związki kauczukowe. Dzięki niemu produkcja opon mogłaby się stać tańsza, nie tracąc na jakości. Poza tym zyskaliby również rolnicy. Trwają już prace nad odmianą nasion zapewniających większe plony.

Fakt, że guma pochodząca z mleczy nie ustępuje jakościowo brazylijskim kauczukowcom, których populacja na skutek chorób znacznie zmalała, sprawia, że inwestycje w badania i produkcję opon tym sposobem stają się atrakcyjne. Dostrzegli to Amerykanie, którzy mają nadzieję, że w ciągu zaledwie kilku lat w Ohio będzie można produkować do 20 mln ton gumy rocznie.

Mlecz

Źródło: KopalniaWiedzy.pl


14:39, poszukiwacz-wiedzy , Ciekawostki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Naukowcy z Ameryki skonstruowali taką fabułę gry komputerowej, która pomaga młodym pacjentom stosować się do zaleceń lekarzy i wracać do zdrowia.
piątek, 08 sierpnia 2008
Stany Zjednoczone już od dłuższego czasu borykają się z problemem nadwagi. Ostatnie ostrzeżenia lekarzy powinny obudzić społeczeństwo za Atlantykiem.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7

Ciekawe? Czytaj dalej na BlogFrog.pl
Darmowe pozycjonowanie - Katalog SEOdodatki na bloga